RSS
wtorek, 03 lipca 2012

Witam.

Dziś chciałbym rozwinąć temat zastosowania odnawialnych źródeł energii w aucie:

Jak oszczędzić 20-30% paliwa w zamian za 1l wody na 1000 km

Do tej pory jedynie właściciele aut z silnikami benzynowymi mogli obniżyć koszty eksploatacji samochodu montując instalacje gazowe. Teraz, na równi z nimi, i użytkownicy pojazdów napędzanych silnikami Diesla będą mogli liczyć zaoszczędzone pieniądze. Jak powszechnie wiadomo, im większy pojazd i im większej pojemności silnik, tym większe zużycie paliwa, a więc i na większe oszczędności w ujęciu kwotowym można liczyć. Kierowcy ciężarówek wybierają drogi alternatywne by oszczędzić nie zapłacić kilka złotych omijając kilka płatnych odcinków. A co by powiedzieli na możliwość obniżenia zużycia paliwa swojego Tira z np. 35 do 25 litrów na 100 kilometrów?

auto na wode

Prezentujemy, znany od lat w USA czy Australii, a obecnie produkowany w Europie i coraz powszechniej stosowany w krajach zachodniej Europy generator gazu HHO, czyniący z pojazdu hybrydę zasilaną częściowo dotychczasowym paliwem, a częściowo wytwarzaną podczas elektrolizy najzwyklejszej wody mieszaninę wodoru i tlenu.

 

Budowa układu HHO

Instalacja jest naprawdę ciekawa i daje oszczędności także dla użytkownika LPG.

Po więcej informacji odsyłam na stronę www.motohobby.net

 

 

środa, 04 kwietnia 2012

logo

Kończące się zasoby paliw kopalnych oraz stały wzrost ich cen, a także konieczność dbania o środowisko naturalne, wymusza na nas poszukiwanie energii ze źródeł odnawialnych.

Dbanie o środowisko to bezpieczna przyszłość naszych pokoleń, dlatego już dziś musimy podjąć  odpowiedzialność za nasze działania. Stale wzrastający poziom technologi naszego społeczeństwa to coraz łatwiejsze pozyskiwanie darmowej zielonej energii, enerii słońca która jest zamieniana na prąd lub ciepło.

Głównymi źródłami darmowej zielonej energii są m.in. słońce, wiatr, woda.logo